Heavy-duty castor. Elastic rubber wheel with nylon core. Features & Benefits: • Heavy-duty swivel castor. • Elastic rubber wheel with nylon core. • Load Capacity: 100kg. • Tread Width: 32mm. • Model No. SCW3100FPEM Specifications...
Lowest Price
Sold By: Tooled Up
Buy Now
Secure payment
About Sealey, Sealey Heavy-Duty Blue Elastic Rubber Fixed Castor Wheel 100mm
Specifications
TSINITM5602552GB
EAN5054630028694
BrandSealey
More items by Sealey
Sealey, Sealey Rota Mould Cargo Case 1020mm 620mm 510mm
Sealey, Sealey Magnetic Drinks Cup Holder Red
Sealey, Sealey Magnetic Drinks Cup Holder Black
Sealey, Sealey Metal Workbench with 2 Drawers and Pegboard 1.22m
Sealey, Sealey Industrial Foam Pressure Sprayer 1.5l
Sealey, Sealey CP1202 12v Cordless 3/8
Sealey, Sealey CP1202 12v Cordless 3/8" Drive Ratchet Wrench No Bat...
Sealey, Sealey AK6441 Band Type Oil Filter Wrench 65mm - 105mm